Webinar „Znajdź alternatywę, czyli jak zrobić sprzęt z niczego”

Czas trwania

75 minut

Cena

40 zł

O warsztacie

Ludzkie ciało lubi ruch, ale jednocześnie nie lubi nudy. Mało tego, organizm szybko przyzwyczaja się do powtarzalnych czynności, a więc, by zauważać postęp w treningu potrzebujemy zmian. Można to osiągnąć poprzez m.in. zwiększenie obciążenia, lepszą świadomość ruchu, periodyzację, ale także przez dokładanie nowych bodźców. Nierzadko wykonując to samo ćwiczenie używając różnych sprzętów możemy uzyskać inne efekty oraz głębsze zrozumienie tego, co robimy. Podczas tego webinaru podzielimy się pomysłami na to jak zastąpić tradycyjny sprzęt tym, co jest dostępne w plenerze, studiu lub w domu. Ponadto powiemy jak wykorzystać do analizy postawy to, co niekoniecznie kojarzy się z treningiem. Będzie też mowa o kolorach, zapachach i świetle, zwłaszcza w kontekście relaksacji, ale nie tylko. O niektórych rzeczach opowiemy z lekkim przymrużeniem oka, o innym bardzo na poważnie, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zatem pojawią się informacje o tym, gdzie kreatywność powinna mieć granice i czego robić NIE należy.

Program

  • - Co zrobić, gdy chcemy przeprowadzić trening w domu, a nie mamy nic poza matą.
  • - Czym zastąpić hantelki.
  • - O zabawach z wodą i piaskiem przy tworzeniu sprzętu ze zmiennym środkiem ciężkości.
  • - Jak wykorzystać widelec, kij, wiatraczek, szmatki, książki w treningu prozdrowotnym.
  • - W jaki sposób przeprowadzić zajęcia w lesie lub parku korzystając np. z drzew, ławek, ukształtowania terenu, szyszek.
  • - Do czego na treningu może służyć poziomica, linijka, kątomierz.
  • - Z czego stworzyć ścieżkę sensoryczną dla dzieci lub seniorów.
  • - Dlaczego na treningu warto mieć w pobliżu poduszki.
  • - Świece, zapachy, różne tkaniny, czyli jak przygotować niezapomnianą sesję relaksacyjną.
Webinar ma charakter teoretyczny. Nie musisz uczestniczyć na żywo, materiał będzie dostępny do odtwarzania przez dwa tygodnie. Webinar przeznaczony jest dla instruktorów różnych form ruchu i pracy z ciałem, ale także dla osób, które nie zajmują się treningiem zawodowo, a szukają urozmaicenia i inspiracji podczas swoich ćwiczeń.   Webinar jest dostępny przez 2 tygodnie od jego wykupienia.

Kalendarz

Brak zaplanowanych terminów dla tego warsztatu.