Warsztaty Zdrowy kręgosłup

Czas trwania

4h

Cena

350 zł

O warsztacie

Zajęcia „zdrowy kręgosłup” można poprowadzić na wiele sposobów na przykład skupiając się na poszczególnych zagadnieniach dotyczących anatomii czy biomechaniki lub wykorzystania konkretnego sprzętu. Podczas tych warsztatów skoncentrujemy się na szczegółach, rozkładając ćwiczenia na części pierwsze i szukając modyfikacji dla osób z różnymi problemami w ciele. Będziemy szukać balansu pomiędzy mobilnością a stabilizacją i zastanawiać się nad tym w jakich zakresach ruch będzie bezpieczny uwzględniając to, że każdy człowiek ma zupełnie inne możliwości i indywidualną historię ciała.

Na warsztaty złożą się trzy lekcje:
1. „Otwórz klatkę piersiową” – zajęcia, które mogą być lekiem na codzienność w XXI wieku. Coraz więcej osób zauważa, że „się garbi”. Jak temu zapobiegać? Jakie ćwiczenia wykonać, by zmienić postawę, a zarazem lepiej oddychać?
2. „Pilates dla pleców” – podczas tej lekcji skupimy się na metodzie pilates w kontekście dbania o zdrowy kręgosłup. Sprawdzimy w jaki sposób wykonywać najbardziej znane ćwiczenia, by jednocześnie nie obciążać odcinka lędźwiowego. Wykorzystamy też duży sprzęt pilates do tego, by lepiej aktywować mięsień poprzeczny brzucha.
3. „Równowaga z dwóch stron” – trening z powięzią w roli głównej. Postaramy się znaleźć balans pomiędzy powierzchownymi taśmami anatomicznymi tylną i przednią. Dlaczego? Zdarza się, że lubimy albo skłony albo wyprosty, ale czy przypadkiem nie robimy czegoś w nadmiarze? Czasem to, co sprawia nam trudność jest bardziej potrzebne.

Warsztaty przeznaczone są dla instruktorów, trenerów, ale także osób, które nie zajmują się aktywnością fizyczną zawodowo, a chciałyby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą świadomego ruchu.

Czas trwania: 4 godziny 

 

Warsztaty można wykupić w innym terminie, dostęp do nich jest przez 2 miiesiące od momentu wykupienia.

Kalendarz

Sprawdź nachodzące terminy warsztatów.
Data
Miejsce
Nauczyciel
Cena
Data: 21.10.2023
Miejsce: Toruń - Old Town Studio
Nauczyciel: Marta Szczecina-Nowosad
Cena: 350 zł